הג׳ודו הוא השורש שלנו. ג׳יגורו קאנו, מחנך יפני, יסד את הג׳ודו בסוף המאה ה19.  חלק מתלמידיו טיילו מחוץ ליפן והפיצו את הטכניקות שהפכו למוכרות בעולם כולו.

אחד מתלמידיו של קרנו, מיצויו מאדה, הגיע לברזיל בסוף שנת 1914 והשתקע בבלם שבצפון ברזיל.

MITSUYO MAEDA

שם הכיר מאדה את גסטאו גרייסי, הבעלים של הקרקס בעיר ואבא ל-8 ילדים. אחד מהם, קרלוס גרייסי, החל להתאמן אצל מאדה. שנים לאחר מכן, עברה המשפחה לריו דה ז׳נרו ופתחה אקדמיה בעיר. קרלוס אימן את אחיו והליו היה נלהב לגבי הטכניקה. שני האחים החלו לעבוד יחד ושינו את הידע אותו רכשו ממאדה.

JIGORO KANO

CARLOS GRACIE

HÉLIO GRACIE

הליו גרייסי הוא האחראי העיקרי על השינוי העתידי של הג'יו ג'יטסו. הליו שלא התאמן ג'יו ג'יטסו  עד גיל 16. אבל היה נלהב וליווה את השיעורים של  אחיו הבכור, קרלוס. יום אחד קרלוס איחר לשיעור פרטי והליו הציע ללמד במקום. התלמיד הופתע מהידע של הליו וביקש מקרלוס שהליו ימשיך וילמד אותו.

 

מהר מאד הוא הבין שמצבו הפיזי לא היה יתרון מכיוון שהיה נמוך וקל יותר מהאדם הממוצע. לכן הוא פיתח תוכנית שלמה של טכניקות המבוססת על נעילות גוף וחניקות על הקרקע. האחים גרייסי התמקדו בטכניקות הלפיתה ( grappling) מהג׳ודו היפני וביצעו הפיכה בעולם אומנויות הלחימה.

 

הם קידמו את הג׳יו ג׳יטסו על ידי הצגת קרבות להוכיח שהטכניקה אותה פיתחו היתה בלתי ניתנת לתבוסה. הליו הפך ללוחם של המשפחה והם אתגרו לוחמי אומנויות לחימה מרקעים שונים לקרבות ללא חוקים, שהיום מוכרים כMMA.


הליו הפך ללוחם המפורסם ביותר בברזיל בשנות ה40. חלק מהקרבות בהם השתתף זמינים לצפייה באינטרנט וניתן לראות שאפילו בקרבות שלא יכל לנצח הוא לחם בתנאים שווים למרות הבדלי המשקל.

הדור השני של המשפחה המשיך בעקבות המשפחה. כל בן שנולד בסופו של דבר הפך ללוחם והיה מוכן לייצג ג׳יו ג׳יטסו ולהגן על כבוד ושם המשפחה. משפחת גרייסי היתה משפחה של לוחמים.

 

ריקסון, רויילר, רויס ורנזו המשיכו להוכיח את יעילותה של הטכניקה שפותחה על ידי קרלוס והליו. הם לחמו בכל מקום בעולם והוכיחו שכל אחד שרוצה להיות לוחם טוב היה צריך ללמוד את הג׳יו ג׳יטסו הברזילאי.

ROYCE GRACIE

RICKSON GRACIE

ROYLER GRACIE

בשנות ה-80, רוריון, בנו הבכור של הליו, היגר לארה״ב והחל ללמד שם. כמה שנים לאחר מכן הוא הקים את הUFC התחרות הידועה האומנויות לחימה משולבות (MMA). אחיו רויס נבחר לייצג את המשפחה בתחרות. הוא לא היה החזק ביותר או הכבד ביותר או המוכן יותר לקרב. למרות כל זאת, הוא ניצח את האירוע הראשון, השני והרביעי. את האירוע השלישי הוא עזב לאחר שהרגיש מותש לאחר קרב מאד קשה. לא נותרו בו כוחות להמשיך.


הגרייסים הוכיחו כי פיתחו את אומנות הלחימה וההגנה העצמית הטובה ביותר של זמננו.

FAMÍLIA GRACIE

Marcos Gorinstein - Brazilian Jiu Jitsu

Marcos Gorinstein - 052-6646037