חזון האקדמיה שלנו: להשתמש בספורט כאמצעי לקרב אנשים ולהוריד מחסומים ודעות קדומות.

 

בכל רחבי העולם, נעשה שימוש בספורט כאינטגרציה חברתית, כל פרויקט ומטרותיו.

אקדמית Tree of Life - BJJ שואפת ליצור כיתות מעורבות של צעירים יהודים וערבים על מנת שיוכלו להכיר דרך אימוני הג'יו ג'יטסו.

המציאות של ירושלים מעמידה אותנו באתגרים יומיומיים. אחד מהם הוא חיפוש אחר קירוב לבבות בין צעירים יהודים וערבים אשר למרות שחולקים  את אותו המרחב הפיזי, חיים בהפרדה על ידי חומות, חלקן פיזיות וחלקן חברתיות.

אנו מאמינים שהג'יו ג'יטסו הוא כלי מעולה להתגבר על חומות אלו. בעיר בה חלק מהתושבים דוברי עברית והחלק האחר דובר ערבית, הג'יו ג'יטסו משמש כשפה משותפת עבור שניהם.

 שפת הג'יו ג'יטסו היא באמצעות השימוש בגוף כמנוף, ללא בעיטות ואגרופים, אך עם טכניקה המאפשרת פיתוח היכולת לגבולות פיזיים של המשתתפים. אנו לומדים להתמודד עם מצבים מסוכנים, להכיר את מגבלותינו הפיזיות ואת מגבלותיו של היריב בזמן האימון.

תרגול הגנה עצמית מחזק את הביטחון העצמי של המשתתף ובכך מאפשרת לו לא להשתמש באלימות כדרך לפתרון בעיות בחיי היומיום. אנו מחזקים את עצמנו פיזית ושיכלית כך שנוכל לפגוש ולהתעמת עם אלו החושבים אחרת.  

הקו המנחה במהלך האימון הוא חיפוש אחר חיזוק היחסים בין המשתתפים, עידוד שיתוף פעולה והחלפת מידע לגבי הטכניקה וחוויות אישיות.

התוצאה המבוקשת, בנוסף ללמידת הטכניקה, מכוונת לאינטגרציה בין המשתתפים המאפשרת סילוק דעות קדומות ובנית אמון הדדי.

אפשר וכדאי להשתמש בספורט כאמצעי לשינוי חברתי והג'יו ג'יטסו הוא האמצעי שלנו.