מרקוס גורינשטיין

 

מרקוס גורינשטיין, יליד ברזיל בעל חגורה שחורה בג׳יו ג׳יטסו, בוגר אקדמיית גרייסי טיז׳וקה בניהולו של מאסטר ויניסיוס איטה, שלוחה של אקדמיית גרייסי הומייטה בריו דה ז׳נרו.

 

מרקוס החל להתאמן בג׳יו ג׳יטסו ב1996 בגיל 16. במהלך השנים זכה ללמוד באחת האקדמיות הכי טובות לג׳יו ג׳יטסו בריו דה ז׳נרו. באקדמיה זו, בה דמויות גדולות מעולם הג׳יו ג׳יטסו נוצרו, תחת אותה פילוסופיה.

 

לאחר 4 שנים באירופה, ב2010, עלה לישראל והמשיך להתאמן בגרייסי הומייטה, בשלוחה בישראל בניהולו של המאמן משה קיץ, ממנו קיבל את חגורתו החומה.

 

לפני 4 שנים, לאחר קבלת תעודת מדריך מוסמך ממכון וינגייט, החל מרקוס ללמד ילדים, נוער ומבוגרים ג׳יו ג׳יטסו ברזילאי.

 

באוקטובר 2015, בברזיל, קודם לחגורה שחורה על ידי מאמנו מאסטר ויני אייטה.

 

במשך יותר מ20 שנה ג׳יו ג׳יטסו היה עיסוק משמעותי בחייו. ברגע שאתה מתאהב בטכניקה, זה בלתי אפשרי להרפות ממנה.


מרקוס בעל תואר ראשון במדעי החברה ותואר שני בעבודה סוציאלית מהאוניברסיטה הפדרלית בריו דה ז׳נרו. בעל תעודת לימודים ביחסים בינלאומיים מאוניברסיטת לונדון וכעת סטודנט לתואר שני בחוג ללימודים רומאניים ולטינו-אמריקאים של האוניברסיטה העברית בירושלים.

ויניסיוס (ויני) אייטה

 

ויניסיוס אייטה התחיל להתאמן בג׳יו ג׳יטסו אצל ריליון גרייסי ב1985.  כאשר ריליון עבר לפלוריאנופוליס שבדרום ברזיל, החל ויני להתאמן עם רויילר גרייסי, ממנו קיבל את חגורתו השחורה ב1995. ב1996, החל ויני לאמן בשלוחת גרייסי טיז׳וקה, בה הפך עם השנים להיות המאמן הראשי.

 

מ1996 עד 1999, לצידו של סאולו ריביירו שהיה מאמן נוסף בגרייסי טיז׳וקה, הוא עיצב הרבה לוחמים חשובים וגרייסי טיז׳וקה הפכה לשלוחה בעלת שם בעולם הג׳יו ג׳יטסו הברזילאי. בנוסף, מאמן שיעורים פרטיים באקדמיה הראשית של גרייסי הומייטה.

 

ויני ידוע בידע העצום של טכניקת הלחימה. התלמידים שלו קוראים לו ״אנציקלופדיית״ הג׳יו ג׳יטסו, שתמיד מוצא דרך עדינה לחמוק מסיטואציה קשה במהלך הקרב.


בראיון לאונליין מגזין של ג׳יו ג׳יטסו, הגדיר ויני את שיטת ההוראה שלו: ״בעבודתי אני לעולם לא מתמקד באליצור אתלטיים משום שזה מצב טבעי. המטרה העיקרית שלי היא ללמד את התלמידים שאינם אתלטיים להגן על עצמם״.

מאסטר רויילר גרייסי

 

רויילר גרייסי, בנו של גראנד מאסטר הליו גרייסי, בעל דאן 7 בחגורה קורל (אדום-שחור) בג׳יו ג׳יטסו ברזילאי. בנוסף, בעל חגורה שחורה בג׳ודו. כחלק ממשפחת גרייסי, הג׳יו ג׳יטסו זורם בעורקיו.

 

רויילר התחרה כחגורה שחורה מעל 20 שנה. כמו כן, זכה 4 פעמים בתואר אלוף עולם בג׳יו ג׳יטסו, 3 פעמים אלוף ADCC ופעמיים אלוף בתחרות הפאן- אמריקה.

 

רויילר היה מאמן ראשי במשך שנים רבות באקדמיה הראשית של גרייסי הומייטה בריו דה ז׳נרו יחד עם אחיו רולקר גרייסי.


בשנת 2000, רויילר עבר לסן דייגו שבקליפורניה שם הוא מנהל אקדמיית ג׳יו ג׳יטסו ולעיתים קרובות נוסע לקדם סמינרים ולהפיץ את אומנות הלחימה בעולם כולו.

גראנד מאסטר הליו גרייסי

 

הליו גרייסי, יחד עם אחיו קרלוס גרייסי, ייסד את אומנות הלחימה של הגרייסי ג׳יו ג׳יטסו, פיתוח של אומנות הלחימה היפנית באופן בו מאפשר לאנשים חלשים יותר הזדמנות לקרב הוגן.

 

הליו גרייסי נולד בבלם דו פארה שבצפון ברזיל ב1 לאוקטובר 1913. אחיו הבחור, קרלוס, התאמן בג׳ודו אצל קונד קומה, מאסטר יפני שעבר להתגורר בברזיל. הליו מעולם לא התאמן בעצמו עד גיל 16, אבל תמיד צפה באימוניו של אחיו.

 

ב1929, כבר בריו דה ז׳נרו, החל הליו את דרכו בעולם אומנויות הלחימה. יום אחד קרלוס איחר לשיעור פרטי, לכן הליו לימד את התלמיד במקומו. לאחר השיעור, התלמיד פנה לקרלוס בבקשה להתאמן אצל הליו.

 

הליו הבין שחלק מטכניקות הלחימה היו קשות עבורו בשל מאפייניו הפיזיים, לכן יחד עם קרלוס, פיתח טכניקות שהיום  ידועות בשם-גרייסי ג׳יו ג׳יטסו.

 

הליו נלחם 20 קרבות מתוכן זכה ב10, הוכרז כתיקו ב8 והפסיד ב2.


הליו נפטר בריו דה ז׳נרו ב29 לינואר 2009, בגיל 95.